Plaská 7, Praha 5 – Újezd, Malá Strana
+420775274281

Pozvánka na odborný kazuistický a supervizní seminář Neurodivergence, autismus (PAS), trauma a disociace v terapii dětí a adolescentů

Jak rozumět autismu, ADHD a životu, když zrovna nedává smysl

Pozvánka na odborný kazuistický a supervizní seminář Neurodivergence, autismus (PAS), trauma a disociace v terapii dětí a adolescentů

Datum konání: 5.4.2025
Místo konání:  Bolzanova 1, Praha1, u tramvajové zastávky a zastávky metra Hlavní nádraží

Čas konání: 9:00 – 17:00

Akreditace: Seminář bude akreditován Asociací klinických psychologů České republiky. Počet kreditů bude upřesněn. 

Cena: 3300,- při registraci do 3.3., 3500,- Kčpři registraci PO 3.3.

Na základě registrace budou zaslány detaily k úhradě.
Kontaktní email: [email protected]

Přihlášení prostřednictvím formuláře ZDE

Anotace:
V kazuistickém a supervizním semináři se budou Peter PötheKateřina Krebsová a Miklós Csémy na pozadí konkrétních případů autistických a traumatizovaných klientů věnovat problematice traumatu a disociace, dopadům traumatu na náš organismus a prožívání a tomu, jakým způsobem lze v rámci terapie dětí a dospívajících pracovat s krajními formami disociativních fenoménů, které jsou klinicky známé jako tzv. dissociative identity disorder (DID). 

Budeme se věnovat specifikům terapeutické práce s dětmi, včetně porozumění jejich vnitřnímu světu a přístupům, které mohou podpořit jejich stabilizaci a rozvoj. Součástí přednášky budou kazuistiky z psychoterapeutické praxe, které ilustrují různé terapeutické strategie a jejich efektivitu.

Společně budeme diskutovat o tom, jak některé děti vnímají sebe, svoje okolí, jaký smysl jim to dává, jaké obrazy a emoce se jim ve vztazích tvoří, jak na ně reagují, a jak jim porozumět a naladit se na jejich vnímání. Tři zkušení dětští terapeuti. budou ve svých přednáškách vycházet ze své bohaté klinické praxe a a teoretických znalostí v oblasti traumatu, disociace, autismu a neurodivergence, vztahové psychoanalýzy a psychodynamické psychoterapie.

Mezi diskutovaná témata bude patřit:
– Historický kontext terapie autismu – jak se autismus stal autismem, role klasifikační kategorie “Poruchy autistického spektra”, ADHD a dalších ve fantazii terapeuta i klienta, diagnóza versus neurobiologie prožívání.

– Fantazie nebo realita – vliv projekce a disociace na vnímání reality, prožívání emocí i vlastního těla.

– Disociativní struktura vnitřních světů a její dopad na život, fantazii i terapii. Anihilační úzkost, omnipotence, bezmoc, trauma a dysregulace afektu. 

Seminář je určen především zájemcům z řad odborné veřejnosti, zejména terapeutkám a terapeutům, kteří se ve své praxi setkávají s dětmi a dospívajícími. V rámci semináře bude prostor na dotazy i na stručné supervizní vhledy do Vašich aktuálních případů.

Přihlášení prostřednictvím formuláře ZDE

Author